Swallow’s Tail Furniture

Swallow’s Tail Furniture

Markę Swallow’s Tail Furniture tworzy dwoje projektantów z Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych: Magdalena Hubka, absolwentka wydziału Grafiki artystycznej oraz Piotr Grzybowski, który ukończył architekturę wnętrz. Projektowaniem mebli zajmują się od 1999 roku, ale własne studio i manufakturę zaczęli budować w 2012 roku, by dwa lata później stworzyć markę Swallow’s Tail Furniture.

Ich meble to prawdziwe arcydzieła - wszystkie projektowane są z pomysłem i pasją, dojrzewające niczym gatunkowe wina są opracowywane z pietyzmem i wyjątkowym zaangażowaniem całego zespołu projektantów, konstruktorów i technologów. Twórców STF charakteryzuje szczególne podejście do produkcji - proces powstawania mebli od początku do końca jest w jednych rękach, które od pierwszej kreski szkicu na papierze czuwają nad każdym kolejnym etapem kreacji. To meble "pod specjalnym nadzorem", dopracowane w każdym szczególe, by nie zawieść swoich odbiorców nie tylko pod względem funkcjonalności, ale i estetyki. One po prostu mają pięknie trwać… Dlatego produkty Swallow’s Tail Furniture wyróżniają się wyważonym, unikalnym designem, innowacyjną konstrukcją oraz - poprzez wysoką jakość wykonania przy użyciu zaawansowanej technologii, tj. obrabiarki numerycznej CNC - szlachetnością detalu i perfekcyjnym wykończeniem. STF łączy tradycję rzemiosła stolarskiego ze współczesnym wzornictwem. - Oglądamy się w przeszłość, by czerpać z najlepszej tradycji meblarstwa, ale patrzymy też w przyszłość, by tworzyć nowe rozwiązania - tak ideę, która przyświeca firmie, tłumaczy Magdalena Hubka.

W Swallow’s Tail Furniture nie ma mowy o rutynie czy designie na masową skalę produkcyjną. – Naszym atutem jest to, że, tworzymy kolekcję i produkujemy ją. Jesteśmy odpowiedzialni za całość, dzięki temu nasze meble są wysokiej jakości, solidnie zaprojektowane i wykonane - mówi Piotr Grzybowski - Mamy dwa rodzaje mebli, część z litego drewna dębowego i orzechowego, druga część ze sklejki okleinowanej. Głównie produkujemy stoły, stoliki i komody. Rozwijamy też kolekcję dla dzieci - dodaje.

Kreatywność zespołu STF została już doceniona w zeszłym roku, kiedy to tytuł "Must Have 2015" otrzymała komoda ST Sideboard w rozmiarze L wykonana z dębowego drewna. Meblarskie "perełki" tej firmy można było oglądać na targach Ambiente we Frankfurcie w lutym 2015, w październiku 2015 w Łodzi na Design Festival oraz dwukrotnie w Paryżu podczas Maison&Objet, gdzie STF brało udział w wystawie NOW! design a vivre we wrześniu 2015 i w styczniu 2016. w 2016 Swallow’s Tail otrzymała prestiżową nagrodę iF Design Award.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl