Stolik R-1378 / Politura

Dostępność: zapytaj o produkt
Cena: 2 690,00 zł 2690.00
Cena netto: 2 186,99 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Stolik R-1378 - funkcjonalne uzupełnienie fotela. Stolik został wykonany z jesionu lub z dębu: nogi powstały z pełnego drewna, blat i taca są fornirowane - całość wykończona olejowoskiem. Przesuwana i zdejmowana taca umożliwia wygodne uzyskanie dwóch przestrzeni użytkowych oraz pełni funkcję przenośnego pomocnika.

Zestaw R-1378 zaprojektowany przez Janusza Różańskiego w 1962 roku nigdy nie był wytwarzany seryjnie. Na podstawie oryginalnych rysunków i szkiców autora, POLITURA wdrożyła meble do produkcji w odświeżonej, współczesnej wersji.

dł: 120 cm I sz: 55 cm I w: 38 cm
taca: 57 x 61 cm

UWAGA cena dotyczy stołu wykonanego z jesionu

Projekt: Janusz Różański
Janusz Różański urodził się w 1921 r. w Poznaniu. W roku 1957 ukończył Wydział Architektury Wnętrz w PWSSP w Poznaniu. Już rok później związał się ze Zjednoczeniem Przemysłu Meblarskiego, gdzie awansował na stanowisko kierownika pracowni w Przedsiębiorstwie Projektowo Konstrukcyjnym (PPKPM). W roku 1965 został naczelnikiem pracowni architektonicznej w nowo powstałym Centralnym Ośrodku Rozwoju Meblarstwa (od 1971 OBROM), gdzie kierował grupą poznańskich projektantów. Jego zadaniem było rozwiązywanie problemów mieszkaniowych poprzez wdrażanie do seryjnej produkcji innowacyjnych wzorów, konstrukcji i wykończeń mebli. CORM był wówczas najważniejszą jednostką projektującą meble dla Zjednoczenia Przemysłu Meblarskiego. Janusz Różański był twórcą niezwykle wszechstronnym o bogatym dorobku. Wielokrotny laureat konkursów branżowych, za działalność na rzecz wzornictwa nagrodzony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Przez całe życie związany z Poznaniem, gdzie zmarł w wieku 93 lat.
 
POLITURA to firma promująca polskie wzornictwo na świecie. Założona przez Michała Szarko i Przybyrada Paszyna w 2013 roku, POLITURA stawia sobie za cel ożywianie i przywracanie do produkcji ikon polskiego designu, a także edukację odbiorców poza granicami kraju w zakresie polskiego powojennego projektowania i historii przemysłu meblarskiego.Do kolekcji POLITURY należą meble dwóch wybitnych projektantów, aktywnie działających w latach 50, 60 i 70: Edmunda Homy oraz Janusza Różańskiego

Produkty powiązane

Dołącz do newslettera i otrzymaj 5% rabatu na zakupy. 
  >>  <<
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl