Fotel R-360 / Politura

Dostępność: zapytaj o produkt
Cena: 2 990,00 zł 2990.00
Cena netto: 2 430,89 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Fotel R-360 - ikona polskiego wzornictwa, najbardziej rozpoznawalny projekt Janusza Różańskiego. Zaprezentowany po raz pierwszy w 1959 roku na targach w Poznaniu był przez pewien czas produkowany w krótkich seriach. POLITURA wprowadza model po 50 latach na nowo do produkcji, w dwóch oryginalnych wersjach: z tapicerowanymi oraz drewnianymi podłokietnikami, w różnych wariantach kolorystycznych oraz różnym wykończeniem metalowych nóg (połyskujący chrom, matowy metal, grafitowy metal). Elementy można dowolnie łączyć i w ten sposób stworzyć swój indywidualny zestaw. Dostępne w różnych rodzajach tkanin. Nogi zakończane są stopkami z tworzywa sztucznego.
 
TKANINY: POBIERZ KATALOG - nazwę i numer wybranej tkaniny proszę wpisać w uwagach do zamówienia
 
Wymiary:
sz: 67 cm I w: 70 cm I gł: 77 cm wys. siedziska: 44 cm
 
Projekt: Janusz Różański
Janusz Różański urodził się w 1921 r. w Poznaniu. W roku 1957 ukończył Wydział Architektury Wnętrz w PWSSP w Poznaniu. Już rok później związał się ze Zjednoczeniem Przemysłu Meblarskiego, gdzie awansował na stanowisko kierownika pracowni w Przedsiębiorstwie Projektowo Konstrukcyjnym (PPKPM). W roku 1965 został naczelnikiem pracowni architektonicznej w nowo powstałym Centralnym Ośrodku Rozwoju Meblarstwa (od 1971 OBROM), gdzie kierował grupą poznańskich projektantów. Jego zadaniem było rozwiązywanie problemów mieszkaniowych poprzez wdrażanie do seryjnej produkcji innowacyjnych wzorów, konstrukcji i wykończeń mebli. CORM był wówczas najważniejszą jednostką projektującą meble dla Zjednoczenia Przemysłu Meblarskiego. Janusz Różański był twórcą niezwykle wszechstronnym o bogatym dorobku. Wielokrotny laureat konkursów branżowych, za działalność na rzecz wzornictwa nagrodzony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Przez całe życie związany z Poznaniem, gdzie zmarł w wieku 93 lat.
 
POLITURA to firma promująca polskie wzornictwo na świecie. Założona przez Michała Szarko i Przybyrada Paszyna w 2013 roku, POLITURA stawia sobie za cel ożywianie i przywracanie do produkcji ikon polskiego designu, a także edukację odbiorców poza granicami kraju w zakresie polskiego powojennego projektowania i historii przemysłu meblarskiego.Do kolekcji POLITURY należą meble dwóch wybitnych projektantów, aktywnie działających w latach 50, 60 i 70: Edmunda Homy oraz Janusza Różańskiego

Produkty powiązane

Dołącz do newslettera i otrzymaj 5% rabatu na zakupy. 
  >>  <<
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl