Czarka Czarująca / turkusowe fale / wela ont ceramika

Dostępność: 1 sztuka
Wysyłka w: 1 dzień roboczy
Cena: 130,00 zł 130.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Czarka Czarująca / turkusowe fale / wela_ont ceramika

Czarujące czarki są formowane ręcznie, dzięki temu każda z nich jest inna, niepowtarzalna. Są zrobione z gliny kamionkowej, dzięki temu można je bezpiecznie myć w zmywarce. Użyte wysokiej jakości szkliwa posiadają atesty, są bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Wymiary: wysokość - ok 8,5 cm, średnica: ok 6,5 cm 
pojemność ok 80 ml 
Materiał: glina kamionkowa

Cena dotyczy jednej sztuki

Projekt: Wela Ont Ceramika, Alekandra Went

Artystka o sobie:
Tworzę pojedyncze egzemplarze ceramiki: wazony, czarki czy patery oraz rzeźby. Najchętniej psów. Wszystkie przedmioty formuję ręcznie, niespiesznie, bez ambicji tworzenia serii i definiowania stylu. Proces twórczy jest bardzo intuicyjny. Często to gliniana materia sama prowadzi dłonie w jakimś nieznanym kierunku, dopiero później włącza się umysł i interpretuje, nazywa to co powstaje. Największą inspiracją są dla mnie architektura i natura. Albo odwrotnie :).
Moja oferta jest skierowana do osób, które poszukują minimalistycznych, surowych form użytkowych oraz dekoracyjnych. Potrafiących docenić niepowtarzalny charakter przedmiotu. Mniej znaczy więcej. Minimalizm w formie i posiadaniu.

Jestem artystką sztuk wizualnych. Ukończyłam wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 20 lat tworzę duet artystyczny Karska/Went, w którym z Alicją Karską posługujemy się różnymi mediami, najczęściej fotografią i filmem. Glina towarzyszy mi od czasów Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, gdzie spotkałam osobę, która skutecznie zaraziła mnie uczuciem do tej materii. Kilka lat temu zaczęłam prowadzić warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci, później dla dorosłych. Stworzyłam miejsce, w którym regularnie się spotykamy ciesząc się aktywnością twórczą.
Nasza działalność w pracowni, codziennie pokazuje mi jak silną potrzebę tworzenia mają w sobie ludzie. A mnie bardzo cieszy, że mogę im w tym pomóc.

Dołącz do newslettera i otrzymaj 5% rabatu na zakupy 
    >  <
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl