Czarka Czarująca / turkusowa z rdzawym środkiem / wela ont ceramika

Opis
Czarka Czarująca / turkusowa z rdzawym środkiem / wela_ont ceramika
Czarujące czarki są formowane ręcznie, dzięki temu każda z nich jest inna, niepowtarzalna. Są zrobione z gliny kamionkowej, dzięki temu można je bezpiecznie myć w zmywarce. Użyte wysokiej jakości szkliwa posiadają atesty, są bezpieczne w kontakcie z żywnością.
Wymiary: wysokość - ok 9 cm, średnica: ok 8 cm
pojemność ok 130 ml
Materiał: glina kamionkowa
Cena dotyczy jednej sztuki
Projekt: Wela Ont Ceramika, Alekandra Went
Artystka o sobie:
Tworzę pojedyncze egzemplarze ceramiki: wazony, czarki czy patery oraz rzeźby. Najchętniej psów. Wszystkie przedmioty formuję ręcznie, niespiesznie, bez ambicji tworzenia serii i definiowania stylu. Proces twórczy jest bardzo intuicyjny. Często to gliniana materia sama prowadzi dłonie w jakimś nieznanym kierunku, dopiero później włącza się umysł i interpretuje, nazywa to co powstaje. Największą inspiracją są dla mnie architektura i natura. Albo odwrotnie :).
Moja oferta jest skierowana do osób, które poszukują minimalistycznych, surowych form użytkowych oraz dekoracyjnych. Potrafiących docenić niepowtarzalny charakter przedmiotu. Mniej znaczy więcej. Minimalizm w formie i posiadaniu.
Jestem artystką sztuk wizualnych. Ukończyłam wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 20 lat tworzę duet artystyczny Karska/Went, w którym z Alicją Karską posługujemy się różnymi mediami, najczęściej fotografią i filmem. Glina towarzyszy mi od czasów Liceum Plastycznego w Gdyni Orłowie, gdzie spotkałam osobę, która skutecznie zaraziła mnie uczuciem do tej materii. Kilka lat temu zaczęłam prowadzić warsztaty rzeźbiarskie dla dzieci, później dla dorosłych. Stworzyłam miejsce, w którym regularnie się spotykamy ciesząc się aktywnością twórczą.
Nasza działalność w pracowni, codziennie pokazuje mi jak silną potrzebę tworzenia mają w sobie ludzie. A mnie bardzo cieszy, że mogę im w tym pomóc.